Skip to content
Welcome! | Free samples with all orders | Free shipping for purchases over 40€ (PT Cont.) | Shipping in 24-48 hours*
Free shipping over €40 (PT Mainland) | Delivery 24-48h* | With samples

Uriage

The best Uriage products at the best price. Cosmetics for Face and Body, Baby and Mom.

Filters

Original price €22,50
Original price €22,50 - Original price €22,50
Original price €22,50
Current price €20,25
€20,25 - €20,25
Current price €20,25
50.0ml | €40,50 / 100ml

Uriage Bariésun Tinted Cream Natural Light SPF50+ 50ml

Uriage

Bariésun combines a highly effective filtering complex with two dermatological patents to protect the skin and prevent photoaging and cell damage c...

View full details
Original price €22,50
Original price €22,50 - Original price €22,50
Original price €22,50
Current price €20,25
€20,25 - €20,25
Current price €20,25
50.0ml | €40,50 / 100ml
Save 10% Save %
Original price €25,99
Original price €25,99 - Original price €25,99
Original price €25,99
Current price €23,39
€23,39 - €23,39
Current price €23,39
200.0ml | €11,70 / 100ml

Uriage Bariésun Dry Mist Moisturising SPF30 200ml

Uriage

Bariésun combines a highly effective filtering complex with the properties of Uriage Thermal Water to protect the skin and prevent cell damage caus...

View full details
Original price €25,99
Original price €25,99 - Original price €25,99
Original price €25,99
Current price €23,39
€23,39 - €23,39
Current price €23,39
200.0ml | €11,70 / 100ml
Save 10% Save %
Original price €20,99
Original price €20,99 - Original price €20,99
Original price €20,99
Current price €18,89
€18,89 - €18,89
Current price €18,89
15.0ml | €125,93 / 100ml

Uriage Xémose C8 Soothing Eye Contour Cream 15ml

Uriage

Specifically formulated for dry, atopic-prone eye contours, this treatment instantly and lastingly relieves feelings of tightness and discomfort. I...

View full details
Original price €20,99
Original price €20,99 - Original price €20,99
Original price €20,99
Current price €18,89
€18,89 - €18,89
Current price €18,89
15.0ml | €125,93 / 100ml
Save 10% Save %
Original price €29,99
Original price €29,99 - Original price €29,99
Original price €29,99
Current price €22,49
€22,49 - €22,49
Current price €22,49
500.0ml | €4,50 / 100ml

Uriage Xémose CICA Soothing Balm-Oil 500ml

Uriage

The ideal product for dry skin prone to atopic eczema. This nourishing and protective balm instantly relieves itching and reduces the frequency of ...

View full details
Original price €29,99
Original price €29,99 - Original price €29,99
Original price €29,99
Current price €22,49
€22,49 - €22,49
Current price €22,49
500.0ml | €4,50 / 100ml
Save 25% Save %
Original price €21,99
Original price €21,99 - Original price €21,99
Original price €21,99
Current price €19,79
€19,79 - €19,79
Current price €19,79
500.0ml | €3,96 / 100ml

Uriage Xémose C8 Gentle Cleansing Syndet 500ml

Uriage

This creamy cleansing and soothing gel has been specially formulated for the daily hygiene of very dry or eczema-prone skin. Its soft and envelopin...

View full details
Original price €21,99
Original price €21,99 - Original price €21,99
Original price €21,99
Current price €19,79
€19,79 - €19,79
Current price €19,79
500.0ml | €3,96 / 100ml
Save 10% Save %
Original price €26,99
Original price €26,99 - Original price €26,99
Original price €26,99
Current price €24,29
€24,29 - €24,29
Current price €24,29
200.0ml | €12,15 / 100ml

Uriage Xémose C8 Relipidating Soothing Balm 200ml

Uriage

With an ultra-rich texture, this balm developed for extremely dry skin intensely nourishes, protects, and immediately soothes itching sensations th...

View full details
Original price €26,99
Original price €26,99 - Original price €26,99
Original price €26,99
Current price €24,29
€24,29 - €24,29
Current price €24,29
200.0ml | €12,15 / 100ml
Save 10% Save %
Original price €22,50
Original price €22,50 - Original price €22,50
Original price €22,50
Current price €20,25
€20,25 - €20,25
Current price €20,25

Uriage Xémose C8 SOS Anti-Itch Mist 200ml

Uriage

The full efficacy of Xémose in a fresh, light SOS spray. Anti-itch – Anti-dryness – Anti-recurrence. Triple action with reinforced barrier. Sooth...

View full details
Original price €22,50
Original price €22,50 - Original price €22,50
Original price €22,50
Current price €20,25
€20,25 - €20,25
Current price €20,25
Save 10% Save %
Original price €37,99
Original price €37,99 - Original price €37,99
Original price €37,99
Current price €26,59
€26,59 - €26,59
Current price €26,59

Uriage Age Lift Protective Day Cream SPF30 40ml

Uriage

This protective cream acts simultaneously on wrinkles and firmness and protects against daily aggressions to which the skin is subjected: blue ligh...

View full details
Original price €37,99
Original price €37,99 - Original price €37,99
Original price €37,99
Current price €26,59
€26,59 - €26,59
Current price €26,59
Sold out
Original price €41,99
Original price €41,99 - Original price €41,99
Original price €41,99
Current price €29,39
€29,39 - €29,39
Current price €29,39

Uriage Age Lift Intensive Firming Serum 30ml

Uriage

This serum with a tightening effect acts simultaneously on wrinkles and firmness, improves skin quality and protects it from daily aggressions: blu...

View full details
Original price €41,99
Original price €41,99 - Original price €41,99
Original price €41,99
Current price €29,39
€29,39 - €29,39
Current price €29,39
Save 30% Save %
Original price €43,99
Original price €43,99 - Original price €43,99
Original price €43,99
Current price €30,79
€30,79 - €30,79
Current price €30,79

Uriage Age Absolu Redensifying Night Mask 50ml

Uriage

An AGE ABSOLU innovation. This global anti-aging mask stimulates the synthesis of procollagen X6 to redensify and plump all types of mature skin, e...

View full details
Original price €43,99
Original price €43,99 - Original price €43,99
Original price €43,99
Current price €30,79
€30,79 - €30,79
Current price €30,79
Save 30% Save %
Original price €43,99
Original price €43,99 - Original price €43,99
Original price €43,99
Current price €30,79
€30,79 - €30,79
Current price €30,79

Uriage Age Absolu Pink Redensifying Cream 50ml

Uriage

An AGE ABSOLU innovation. This global anti-aging cream stimulates the synthesis of procollagen X6 to redensify and plump all types of mature skin, ...

View full details
Original price €43,99
Original price €43,99 - Original price €43,99
Original price €43,99
Current price €30,79
€30,79 - €30,79
Current price €30,79
Save 30% Save %
Original price €30,99
Original price €30,99 - Original price €30,99
Original price €30,99
Current price €21,69
€21,69 - €21,69
Current price €21,69

Uriage Dépiderm Anti-Dark Spot Day Care SPF 50+ 30ml

Uriage

This anti-dark spot treatment with SPF50+ protects the skin from the sun and prevents the reappearance of brown spots. Suitable for skin subjected...

View full details
Original price €30,99
Original price €30,99 - Original price €30,99
Original price €30,99
Current price €21,69
€21,69 - €21,69
Current price €21,69
Save 30% Save %
Original price €24,99
Original price €24,99 - Original price €24,99
Original price €24,99
Current price €17,49
€17,49 - €17,49
Current price €17,49

Uriage Dépiderm Eye Contour Corrector 15ml

Uriage

Dépiderm Eye Contour is a care with 95% ingredients of natural origin that reduces the appearance of dark circles and puffiness, with a gel-cream ...

View full details
Original price €24,99
Original price €24,99 - Original price €24,99
Original price €24,99
Current price €17,49
€17,49 - €17,49
Current price €17,49
Save 30% Save %
Original price €23,99
Original price €23,99 - Original price €23,99
Original price €23,99
Current price €16,79
€16,79 - €16,79
Current price €16,79

Uriage Toléderm Control Rich Soothing Care 40ml

Uriage

With a minimalist formula, Toléderm CONTROL Rich Soothing Care is a gentle cream that immediately soothes, nourishes, protects and offers long-last...

View full details
Original price €23,99
Original price €23,99 - Original price €23,99
Original price €23,99
Current price €16,79
€16,79 - €16,79
Current price €16,79
Save 30% Save %
Original price €4,99
Original price €4,99 - Original price €4,99
Original price €4,99
Current price €4,49
€4,49 - €4,49
Current price €4,49

Uriage Baby 1st Solid Cleansing Cream 100gr.

Uriage

The 1st Solid Cleansing Cream, cleanses and protects baby's delicate skin. Its formula, enriched with the natural complex [Uriage Thermal Water + O...

View full details
Original price €4,99
Original price €4,99 - Original price €4,99
Original price €4,99
Current price €4,49
€4,49 - €4,49
Current price €4,49
Save 10% Save %
Original price €8,99
Original price €8,99 - Original price €8,99
Original price €8,99
Current price €8,09
€8,09 - €8,09
Current price €8,09

Uriage Eau Thermale Lip Stick with Thermal Water Powder 4gr.

Uriage

Made from 99.6% natural ingredients, the Moisturizing Stick with Thermal Water Powder moisturizes your lips and protects them from daily aggression...

View full details
Original price €8,99
Original price €8,99 - Original price €8,99
Original price €8,99
Current price €8,09
€8,09 - €8,09
Current price €8,09
Save 10% Save %
Original price €25,50
Original price €25,50 - Original price €25,50
Original price €25,50
Current price €17,85
€17,85 - €17,85
Current price €17,85

Uriage Eau Thermale Serum Booster HA 30ml

Uriage

The HA Booster Serum contains 1.5% pure and natural Hyaluronic Acid to target signs of dehydration (fine lines, dull complexion, discomfort, etc.)....

View full details
Original price €25,50
Original price €25,50 - Original price €25,50
Original price €25,50
Current price €17,85
€17,85 - €17,85
Current price €17,85
Save 30% Save %
Original price €14,50
Original price €14,50 - Original price €14,50
Original price €14,50
Current price €10,15
€10,15 - €10,15
Current price €10,15

Uriage Fresh Make-up Remover Gel 150ml

Uriage

Uriage Fresh Make-up Removing Gel gently removes and cleanses make-up from the face and eyes. This gel creates a real sensation of freshness with ...

View full details
Original price €14,50
Original price €14,50 - Original price €14,50
Original price €14,50
Current price €10,15
€10,15 - €10,15
Current price €10,15
Save 30% Save %
Original price €23,50
Original price €23,50 - Original price €23,50
Original price €23,50
Current price €16,45
€16,45 - €16,45
Current price €16,45

Uriage Eau Thermale Compact Cream Color SPF30 10 gr

Uriage

For the first time, the mineral power of Thermal Water is concentrated in powder form, incorporated into a creamy compact that hydrates and protec...

View full details
Original price €23,50
Original price €23,50 - Original price €23,50
Original price €23,50
Current price €16,45
€16,45 - €16,45
Current price €16,45
Save 30% Save %
Original price €33,99
Original price €33,99 - Original price €33,99
Original price €33,99
Current price €23,79
€23,79 - €23,79
Current price €23,79

Uriage Cica-Daily Serum 30ml

Uriage

Born from our pioneering knowledge of the triple skin barrier, Cica Daily Intensive Repair Serum is the first step to hydrating and repairing your...

View full details
Original price €33,99
Original price €33,99 - Original price €33,99
Original price €33,99
Current price €23,79
€23,79 - €23,79
Current price €23,79
Save 30% Save %
Original price €20,99
Original price €20,99 - Original price €20,99
Original price €20,99
Current price €14,69
€14,69 - €14,69
Current price €14,69

Uriage Cleansing Milk 250 ml

Uriage

With a fluid and slightly creamy texture, it eliminates impurities and restores a pleasant sensation of hydration, softness and comfort to the skin...

View full details
Original price €20,99
Original price €20,99 - Original price €20,99
Original price €20,99
Current price €14,69
€14,69 - €14,69
Current price €14,69
Save 30% Save %
Original price €13,99
Original price €13,99 - Original price €13,99
Original price €13,99
Current price €10,49
€10,49 - €10,49
Current price €10,49

Uriage Freshness Deodorant Spray 125 ml

Uriage

Hypoallergenic deodorant with alum stone for 24-hour double effectiveness against odors. Alum stone is a powerful antibacterial, anti-odor and ast...

View full details
Original price €13,99
Original price €13,99 - Original price €13,99
Original price €13,99
Current price €10,49
€10,49 - €10,49
Current price €10,49
Save 25% Save %
Original price €14,99
Original price €14,99 - Original price €14,99
Original price €14,99
Current price €13,49
€13,49 - €13,49
Current price €13,49

Uriage Bariéderm Cica-Cleansing Gel 200 ml

Uriage

The cleansing, soothing and purifying gel was formulated for the hygiene of irritated and damaged skin. Soothes the feeling of discomfort ca...

View full details
Original price €14,99
Original price €14,99 - Original price €14,99
Original price €14,99
Current price €13,49
€13,49 - €13,49
Current price €13,49
Save 10% Save %